Skip to main content
Kozmetika

Kedy začína pokožka starnúť?

By 15. januára 202122 júla, 2021No Comments

S mojimi zákazníčkami sa často dostaneme k téme starnutia pokožky. Prečo a kedy začína pokožka starnúť? Dá sa povedať, že je to vo veku medzi 25. až 27. rokom života. Starnutie pokožky ovplyvňuje najmä genetika, životné prostredie a životný štýl. Pleť sa okolo 25. roku začína stenčovať, klesá množstvo kolagénu, stráca vodu (je dehydrovaná) a objavujú sa aj prvé mimické vrásky.

Preto je od veku 25 rokov pre pleť dôležitá hydratácia, nočná regenerácia, pitný režim, spánok a prechádzky na čerstvom vzduchu. Samozrejme, nesmiete zabúdať ani na večerné odlíčenie. Na základe mojej skúsenosti zákazníčkam v Bebe Hair odporúčam celú radu Energy Nature od Annemarie Börlind, ktorá je na takúto pleť ako stvorená. Je určená pre normálnu až suchú pleť vo veku 20 až 30 rokov.

Dodáva pleti pružnosť, pôsobí proti predčasnému starnutiu pleti, stimuluje prirodzenú schopnosť pokožky produkovať kyselinu hyalurónovú, vyživuje, hydratuje a spevňuje pleť.

Obsahuje veľmi dôležité zložky: kmeňové bunky zo Schwarzwaldskej ruže, organický kofeín, fytonutrient zo žeruchy, hesperidín či derivát mentolu.

Verím, že dáte na moju radu a budete spokojné ako moje dlhoročné zákazníčky.

Vaša kozmetička Veronika