Pokožka rúk a nechty v zime trpia, preto sa mnohé z nás rozhodnú chodiť na manikúru do salónu, kde sa o nás starajú profesionálky.
Keďže v tomto období do salónu nie je možné chodiť, radi vám dáme niekoľko tipov, ako sa starať o ruky a nechty doma.
V prvom rade si musíme uvedomiť, čo chceme riešiť – či problém alebo estetickú stránku rúk a nechtov, poprípade oboje.
Začnime pokožkou rúk. Vonku je chladno a striedanie teplôt vo všeobecnosti nerobí pokožke dobre, preto ju treba chrániť. V zimnom období odporúčam používať krémy na báze vazelíny namiesto na báze vody. Vieme totiž, že voda v zime zamŕza, a tak to pôsobí aj na pokožke. Veľmi dobré sú tiež produkty s olejom, ale viem, že nie každý ma rád pocit mastných rúk. Preto odporúčam naniesť malé množstvo krému na ruky, do ktorého pridáme kvapku olejčeka a dobre ho rozotrieme – krém potiahne olejček a rýchlejšie sa vstrebe.
Príprava okolia nechtov
Pred každou manikúrou si treba pripraviť nechty a okolie. Poznáme suchú a mokrú manikúru. Ja preferujem suchú manikúru, pri ktorej sa na rozdiel od mokrej používa zmäkčovač. Pri mokrej manikúre sa ruky namáčajú do vody. Ak si plánujete aplikovať na nechty lak alebo gél lak, je dobré mať suché nechty, lebo pri odparovaní vody z nechtov by na laku/gél laku mohli vzniknúť odchlipy.
Príprava nechtov na manikúru
Aby sme si pripravili nechty na domácu manikúru, potrebujeme:
- odlakovač (v prípade, ak máte nechty nalakované)
- vatové tampóny
- pilník
- kliešte na nechty
- kliešte na kožičku (ak s nimi viete pracovať)
- pomarančové drievko
- olej na kožu
- krém na ruky
Ak budeme nechty lakovať:
- basecoat (podklad)
- farebný lak
- topcoat (vrchný lak
Keď je pokožka rúk veľmi suchá
Keď je suchá pokožka na nohách, používame peeling, pemzy… prečo tieto produkty nepoužívame aj na ruky? Áno, použiť peeling na ruky je rovnako dôležité ako na nohy. Špeciálny dôraz treba klásť na pokožku okolo nechtov. Ak nemáte doma peeling alebo pemzu, postačí aj obyčajný pilník, ktorým si môžeme spraviť ošetrenie.
Postup
Nechty odlakujeme, upravíme ich tvar a dĺžku pomocou kliešťov a pilníka, kožu zatlačíme pomarančovým drievkom a ak máte kliešte na kožičku a viete ich používať, teraz je ten správny čas. Ak ste si nerobili peeling, prejdite si okolie nechtov pilníkom, aby ste ho zmäkčili. Na nechtovú platničku nanesieme basecoat a necháme dobre zaschnúť. Nanesieme farebný odtieň, ktorý by sa mal nanášať v dvoch vrstvách, aby lak mal požadovaný odtieň a výdrž. Ale pamätajte, čím viac vrstiev, tým dlhšie lak schne. Potom nanesieme topcoat. Nakoniec nanesieme olej na kožičku a krém.
Dôležitosť basecoatu (podkladu) a topcoatu (vrchného laku)
Basecoat nám pomáha vyrovnať nedokonalosti na nechtoch a zabraňuje zafarbeniu nechtov farebným lakom. Topcoat chráni farebnú vrstvu laku a dodáva lesk.
Lakovanie problematických nechtov
Ak máme nechty pevné, ale lámu sa (najčastejšie sa lámu zboku), používame výživné laky. Ak máme nechty veľmi tenké a lámu sa kdekoľvek po dĺžke nechtu, používame spevňujúce laky.
V oboch prípadoch odporúčame spraviť si kúru:
Po dobu štyroch dní si každý deň nanesieme jednu vrstvu výživného/spevňujucého laku. Na 4. deň odlakujeme a nanášame odznova aspoň po dobu dvoch týždňov.
U nás v salóne Bebe
sa snažíme ku každému zákazníkovi pristupovať individuálne, lebo vieme, že každý z nás je jedinečný. Preto ak máte špeciálnu požiadavku alebo problém, radi vám pomôžeme či poradíme.
Vaša manikérka Danka