Skip to main content
Vlasy

Máte suché a zničené vlasy? Vyskúšajte brazílsky keratín na vlasy.

Môže škodiť brazílsky keratín na vlasy? | Bebe Hair

Máte lámavé a suché vlasy? Tie vám určite na sebavedomí nepridávajú, avšak, aj na to dnes už existuje riešenie. Možno ste počuli že sa vtedy zvykne aplikovať brazílsky keratín na vlasy. Chcete sa dozvedieť viac? Ste tu správne, čítajte ďalej.

Máte suché a zničené vlasy? Vyskúšajte brazílsky keratín na vlasy | Bebe Hair

Čo je to brazílsky keratín na vlasy?

Brazílsky keratín je čisto prírodný produkt, ktorý bol vyvinutý v roku 2006. Ide o nechemický prípravok určený predovšetkým na regeneráciu a tvarovanie vlasov, primárne k ich dlhšie trvajúcemu vyrovnaniu. Keratín je druh proteínu, ktorý predstavuje základnú stavebnú zložku vlasu. U ľudí sa vyskytuje v pokožke, nechtoch, ale najviac ho je vo vlasoch. Ľudský vlas sa skladá až z 95 % keratínu, 5 – 10 % vody, lipidov, pigmentov a obsahuje tiež nepatrné množstvo kovov a minerálov. Keratín má životne dôležitú úlohu pre budovanie štruktúry vlasov. Je zodpovedný za ich pevnosť, silu, pružnosť, rast a celkovú kvalitu. Molekuly keratínu prenikajú do vnútornej zložky vlasov a opravujú jeho poškodenie.

Výsledky sú zjavné ihneď po aplikácii (pozrite si video z našej premeny). Brazílsky keratín umožňuje vyrovnať vlasy bez poškodenia a čo je dôležité, bez zmeny jeho štruktúry. Navyše, neobsahuje žiadne chemické látky, zanecháva preto vlasy jemné a lesklé. Okrem vyrovnania tvaru vlasov ich aj chráni pred škodlivými vplyvmi ako slnečné žiarenie, slaná a chlórovaná voda, vietor aj mráz. Ako už názov napovedá, brazílsky keratín pochádza z Brazílie. Keratínové ošetrenie vlasov sa hodí najmä pre krepovité a vlnité vlasy, ale tiež pre všetky vlasy, ktoré potrebujú opraviť.

Vhodný je aj na predĺžené vlasy. Iba pre jemné vlasy nie je keratínová kúra dobrou voľbou, pretože veľmi jemné vlasy touto procedúrou ďalší objem stratia.

Ako sa aplikuje brazílsky keratín na vlasy? | Bebe Hair

Ako sa aplikuje brazílsky keratín na vlasy?

 1. Vlasy sa umyjú špeciálnym šampónom, ktorý odstráni maz a všetky nečistoty.
 2. Vlasy sa jemne vysušia za pomoci fénu.
 3. Na pramene sa postupne aplikuje brazílsky keratín pomocou štetca a hrebeňa.
 4. Kaderník/čka vyrovná postupne jednotlivé pramene žehličkou na vlasy, pri teplote 200 – 220°C aj spolu s aplikovaným keratínom.
 5. Vlasy sa umyjú až po troch dňoch od aplikácie špeciálnym bezsulfátovým šampónom.

Jeho aplikácia nie je doživotná, po 3 – 4 mesiacoch sa zažehlený keratín prirodzene vymýva a vlasy sú v pôvodnom stave ako pred jeho nanesením. Oproti chemickému vyrovnávaniu je oveľa šetrnejší, neprejavuje sa vypadávaním vlasov ani štiepením končekov. Celá procedúra trvá v salóne okolo 3 hodín.

Pre koho je vhodný brazílsky keratín na vlasy? | Bebe Hair

Bežný zákazník to síce nerozlišuje, avšak kaderníci/čky presne vedia, ako môže nesprávna aplikácia keratínu poškodiť vlasy, a to v značnom rozsahu. Hlavným rizikom keratínového ošetrenia je veľké množstvo formaldehydu, ktorý je obsiahnutý v šampóne, ktorý sa na začiatku procedúry použije. Jeho škodlivosť si ako bežní spotrebitelia možno neuvedomujeme, o to intenzívnejšie sa však prejavuje u kaderníkov, ktorí môžu mať kvôli vdýchnutiu jeho výparov problémy s dýchaním. Ošetreniu brazílskym keratínom sa preto určite vyhnite ak ste tehotné, dojčíte, máte citlivú pleť alebo trpíte dýchacími ťažkosťami.

Výhody a benefity brazílskeho keratínu

 1. Za najväčšie benefity keratínu na vlasy sa považujú:
 2. Zlepšuje vlasovú štruktúru zvnútra aj zvonku.
 3. Dopĺňa vlasom keratín a vypĺňa trhliny vo vlasovom vlákne.
 4. Regeneruje, hydratuje a zmäkčuje.
 5. Zvyšuje pružnosť a odolnosť, čím predchádza poškodeniu,
 6. Uhladzuje vlas, krotí krepovatenie a pôsobí proti elektrizovaniu.
 7. Pôsobí ako silný kondicionér, robí vlasy poddajnejšie a lesklejšie.
 8. Po správnej aplikácií keratínu by vaše vlasy mali byť rovné, krásne lesklé, plne vyživené a bez rozštiepených končekov. Vlasy budú hydratované a zmäkčené.

Cena procedúry je u nás v salóne Bebe hair 190€.

Brazílsky keratín na vlasy je ideálne riešenie pre ženy, ktorým na zdraví vlasov skutočne záleží. Neváhajte a objednajte sa k nám do salónu Bebe hair už dnes.