Skip to main content

Často cestuješ. Ako sa vyrovnávaš s časovým posunom?

Kdekoľvek priletím idem si hneď zabehať alebo si vyberiem inú kardio činnosť na jednu hodinu. Vďaka tomu si telo zvykne rýchlejšie na dané časové pásmo.

Staráš sa nejako špeciálne o svoju pleť pred, počas a po lete lietadlom?

Pred odletom, ak to časovo stihnem, absolvujem hydratačné pleťové ošetrenie v bebe hair. To mi najviac pomôže prežiť dlhú cestu lietadlom. Takisto si idem zacvičiť, aby som bola počas letu unavená a viac spala.
V lietadle, pred tým ako idem spať si vždy pleť vyčistím čistiacim mliekom a aplikujem len ľahký denný krém aby pokožka dýchala. Hlavne dbám na pitný režim, pijem veľmi veľa vody.
Po prílete to isté. Hneď pokožku vyčistím, zabehám si a na večer klasiku ako doma -nočný krém a dobre sa vyspať.

Aké procedúry a produkty si si obľúbila počas svojho života v zahraničí a u nás ich nenájdeš?

Milujem, keď mám čas ísť do SPA počas dovolenky, hlavne na relaxačné masáže, keďže počas kariéry som musela riešiť skôr fyzioterapie a športové masáže. Takisto dobré pleťové ošetrenie vždy poteší ale keďže na dovolenke som viac aktívna ako leňoším tak moc času mi na to nevychádza.

Niekoľko rokov si žila v Monaku. Majú miestne ženy nejaké zvyky ohľadom starostlivosti o vlasy, pleť a telo, ktoré by si mali osvojiť aj Slovenky?

Ak mám porovnať procedúry v zahraničí tak je to skôr o tom, že si nájdu viac času na seba. Pravidelnosť v cvičení, napr. jóge je pre nich rutina, tak ako starostlivosť o pleť.

Ako často cvičíš a ktoré športy preferuješ, aby si sa udržala v kondícii aj po skončení aktívnej tenisovej kariéry?

Ak to vychádza časovo, tak si rada zacvičím štyrikrát do týždňa a k tomu samozrejme golf, keď sa pošťastí. V zime lyžovanie. Počas týždňov, keď vysielam tak niekedy som rada, že mi vôbec vyjde čas na spánok.

Ktoré procedúry v Bebe hair máš najradšej a vyhľadávaš ich radšej ako v zahraničných salónoch a prečo?

Jednoznačne moje obľúbené hydratačné ošetrenie s mega super masážou, pri ktorej vždy zaspím. A samozrejme najkrajšia a najlepšia manikúra a pedikúra na svete.

Máš nejaké rady pre mladé ženy, ako v dnešnej dobe a pri tlaku sociálnych médií, si zachovať zdravé sebavedomie a prirodzenú krásu?

Neporovnávať sa s inými, moc sa neriešiť a úprimne sa prijímať také aké sme – aj s dobrými stránkami aj s chybami. Akceptovať seba a všetkých okolo.
Prijímať rady od ľudí, ktorým dôverujeme. Stále sa snažiť učiť ale nebyť závislé na hodnotení okolia, čo si myslia o nás druhí. Mienka o sebe samých je vysoko nákazlivá. Samozrejme zdravá strava a pohyb je samozrejmosť, to ani nespomínam.