Skip to main content

Začnime netradičnou otázkou: Čo ti prvé napadne, keď sa ráno zobudíš? (Musím sa namaľovať, potrebujem si umyť vlasy, musím ísť cvičiť alebo len chcem ešte spať?)

HAHAHAHA, všetky hore spomenuté a presne v tomto poradí 🙂 Keďže my kreatívci, teda aspoň ja, tvoríme dlho do noci, ráno je pre mňa komplikovanejšie vstávať. Ale musím povedať, že aj keď idem spať o druhej v noci, ráno o siedmej som už hore. Síce také dve hodiny pracujem ešte s notebookom na posteli, ale je to taký môj ranno-pracovný kávičkový rituál, bez ktorého mi nezačne deň.

Samozrejme, keď mám stretnutia či neodkladné povinnosti, letím z domu, ako musím. Ale takéto ranné rituály v posteli s notebookom milujem 🙂

Vyzeráš krásne a prirodzene. Porozprávaš nám niečo viac o tvojej premene? Čo ťa viedlo k tomu zmeniť životný štýl, prestať jesť sladké a začať žiť zdravšie?

Tak na túto odpoveď budem potrebovať aspoň tri A4-ky 🙂 Ale budem sa snažiť to zhrnúť. Zmena sa začala po účasti na Miss, kedy som sa trošku v živote stratila, opustila, mala vedľa seba nesprávnych ľudí, začala som veľa jesť, hlavne sladkého, nevedela som nájsť svoj životný smer.

Bola som odhodlaná silno pracovať, no príležitosť neprichádzala. Neviem, prečo som čakala, že niekto zaklope na dvere a povie: „Martina, teba sme hľadali, poď.” Proste som čakala na zázrak. A po čase som si uvedomila, že ten zázrak si viem vybudovať jedine sama. Tak som sa spamätala. Najskôr to začalo v hlave, bola som závislá na sladkostiach, nemala som hranice. Vyzerala som zle, mala som zlú pleť, vlasy, zdravotne to bolo zlé…

A potom to prišlo, zo dňa na deň, koniec sladkostí. Môj život sa zmenil. Prvý mesiac bol hrozný, bola som slabá, malátna, unavená. Teraz? Už je to 5 rokov odkedy sa cítim lepšie, mladšie, dokonca mi to aj hovoria, že idem proti prírode, že vyzerám vo svojich 34 rokoch lepšie ako 24-ročná. Človek sa musí mať rád, aby dokázal čokoľvek. Ja som sa nemala rada. Akonáhle som sa vzdala sladkostí, začala som sa cítiť lepšie. Našla som si koníček popri práci, ktorý sa stal mojím životom – návrhárstvo a šitie. Dala som do toho dušu. A zmena života prišla.

Ako sa doma staráš o vlasy a pleť? Ktoré tvoje obľúbené produkty by si odporučila aj iným ženám?

Moje vlasy sú podľa mňa ten najháklivejší materiál na tomto svete. Stačí, že sa len pozrú na žehličku na vlasy, a je to v háji 😉 Skutočne, moje vlasy musia byť nonstop hýčkané, hydratované, žiadne žehličky ani kulmy. Sada Mirror smooth od Awapuhi, ktorú máte v ponuke, mi zmenila vlasy. Je to podľa mňa zázrak. Moje vlasy zhrubli, sú odolnejšie, pevnejšie… jednoducho je to skvelé. Dĺžka mojich vlasov od mojich 18 rokov neprekonala dĺžku pliec, ale ja verím, že s touto radou to príde.

Čo sa týka pleti, tak sa pre mňa návšteva kozmetičky stala rituálom. Je to relax a pomoc pre pleť v jednom. Niečo, čo každá žena potrebuje, či ako únik od práce alebo oddych od rodiny 🙂

Ako často chodíš do Bebe Hair a ktoré služby najradšej využívaš?

Musím povedať, že som bola taký domáci majster, veď ja žena, všetko zvládnem sama, nechty, vlasy, aj farbenie, aj o pleť sa viem predsa postarať doma… AKO SOM BEZ VÁS, BEBE, DOKÁZALA ŽIŤ?! A teraz ženy, skutočne, srandy bokom! Myslela som si, že ušetrím čas aj peniaze. Ale nič sa nedá porovnať s pocitom, že je to aj psychologický relax, oddych, kedy sa vkladáte do rúk profíkov. Nedá sa porovnať domáca starostlivosť s tým, čo vám ponúkne salón ako Bebe Hair. Ja asi ani neviem povedať, ktorú službu mám najradšej, lebo všetky mi prídu rovnako dôležité. Vlasy, pleť, ruky a nechty sú veci, ktoré reprezentujú ženu už pri prvom pohľade.

Si aktívna žena, tvoj e-shop s krásnymi šatami a teraz najnovšie aj s úžasnými originálnymi teplákovými súpravami obdivuje veľa žien. Ako si sa dostala k tejto práci a ako to všetko stíhaš?

Popravde, sama neviem ako to stíham 🙂 Ja to jednoducho ani neriešim, makám na plné obrátky a snažím sa využiť každú chvíľku. Ale keďže sa môj tím rozšíril o pár ľudí, ktorí ma silno odbremeňujú, už mám aj chvíľky relaxu, kedy konečne mám pocit, že žijem, nielen pracujem.

Pravdupovediac, keď nastala vo svete situácia okolo covidu, bola som asi 2 mesiace v poriadnej depke, keďže som sa sústredila na šitie šiat, najmä spoločenských… Chvíľku mi trvalo nastaviť si v hlave iné vízie a dizajny, postupy a plán. Aktuálne šijem aj športovejšiu líniu pod mojou druhou značkou. Takže sa veľmi teším extrémnemu záujmu.

Ktorá je tvoja najobľúbenejšia pochúťka s ktorou dokážeš zhrešiť?

Keďže nejem sladkosti, tak hreším pizzou, hamburgermi, hranolkami a podobným junk foodom.

Ako sa udržiavaš vo forme? Chodíš pravidelne cvičiť?

Musím povedať, že to veľmi zanedbávam. Snažím sa skôr obmedzovať v jedle, lebo dobrá postava je založená z 80 % na jedle a z 20 % na cvičení. A pre mňa je cvičenie moja práca. Behať s látkami, prenášať ťažké veci, krabice a podobne, to je pre mňa kardio 🙂

V akom oblečení sa cítiš najlepšie a sama sebou?

Musím povedať, že som ako chameleón. Viem sa naladiť aj na šaty, aj na tepláky, aj na župan… Podľa toho, čo sa deje, kam idem a aký dresscode sa vyžaduje. Ale priznávam, som skôr teniskovo-teplákový typ.

Celých 10 rokov práce v administratíve som musela nosiť kostýmy, košele, podpätky. Tak si toto vychádzkové oblečenie užívam.

Aké sú tvoje najobľúbenejšie cestovateľské destinácie?

Paríž a Rím sú srdcovky. Rovnako mám rada aj Dubaj. Naposledy Zakynthos a Dubrovník boli nezabudnuteľné miesta. Avšak ja nie som ten cestovateľ, ktorý chodí na rovnaké miesta, som skôr cestovateľ objavovateľ. Vždy chcem vidieť nové miesto, letieť inam, objavovať nové veci. Môj sen je napr. Havaj, Tokio, rada by som sa pozrela do Austrálie. Nedávno som navštívila Mexiko 🙂

A na záver, čo by si odporučila všetkým ženám, ktoré čítajú náš Bebe Hair blog, ako by sa mali starať o svoj vzhľad a o to, aby boli spokojné a šťastné?

V dnešnej dobe majú ľudia, ženy, vo zvyku odsudzovať rozhodnutia iných žien, hlavne čo sa výzoru týka. Priala by som si, aby sa všetci ľudia rešpektovali. Ak ste so sebou spokojné, je to úžasné. Ak nie ste a chcete niečo na sebe zmeniť, pomôcť si, rovnako je to úžasné, do toho! Nestarajte sa, čo si iní myslia. Žijete len tento jeden život a mali by ste ho prežiť s dobrým pocitom. Keď sa na seba pozriete do zrkadla, máte sa usmievať 😉 Starajte sa o seba, hýčkajte sa, uvidíte, že vám to vaše ja vráti dobrým pocitom zo samej seba.