Po lete môžete mať vlasy zničené z viacerých dôvodov. Vlasom škodí dlhodobý pobyt na slnku, slaná voda od mora alebo chlór, ktorý sa na nich zachytáva po návšteve bazéna. Ako vlasy zregenerovať a dodať im výživu, hydratáciu a lesk? Ponúkame vám niekoľko tipov ako na to 😊
Tipy na starostlivosť o zničené vlasy
Olejové kúry – oleje ako arganový, kokosový alebo olivový olej pomôžu vlasom získať späť lesk a mäkkosť. Naneste ho na vlasy pred spaním a nechajte pôsobiť cez noc, alebo ho použite ako masku na 30 minút pred umývaním.
Strihanie končekov – poškodené a suché konce sa ťažko regenerujú, preto je dobré vlasy pravidelne strihať, aby vyzerali zdravšie.
Ochrana pred teplom – ak používate kulmy, žehličky alebo fén, vždy aplikujte ochranný sprej proti teplu, aby ste zamedzili ďalšiemu poškodeniu.
Zdravá výživa – zdravie vlasov podporuje aj strava bohatá na vitamíny a minerály. Zamerajte sa na potraviny obsahujúce vitamíny A, C, D, E, biotín, zinok a omega-3 mastné kyseliny, ktoré podporujú rast a silu vlasov.
Hydratácia – masky na vlasy používajte aspoň raz týždenne. Môžete vyskúšať masky s obsahom olejov (kokosový, arganový, olivový), keratínu alebo aloe vera. Rovnako je na hydratáciu účinné používať kondicionéry, ktoré uzamknú vlhkosť vo vlasoch.
Česanie vlasov pred umývaním – ak sú vlasy mokré, sú náchylnejšie na lámanie, preto si ich radšej vždy učešte ešte pred sprchou, aby boli po umytí hladké a pripravené na styling. Vyhnete sa zbytočnému namáhaniu vlasu. A navyše, česanie suchých vlasov distribuuje prírodné oleje z pokožky hlavy až ku končekom vlasov, čo zabezpečuje ich prirodzené vyživenie
Šetrné umývanie – obmedzte umývanie vlasov na 2 – 3 razy týždenne, aby sa zabránilo ďalšiemu vysušovaniu. Dôležité je tiež používať šampóny bez sulfátov a s jemným zložením, ktoré nevysušujú vlasy.
Správny výber kvalitnej a vhodnej vlasovej kozmetiky – zamerajte sa na výrobky s prírodným zložením a prísadami, ktoré vašim vlasom z dlhodobého hľadiska neškodia. Nerozpustné sulfáty, vosky, vysušujúce alkoholy, parabény a mnoho iných chemických zložiek vo vašom šampóne dokáže narobiť viac škody, než úžitku. Vlasy pod nánosmi prípravkov trpia, nedostáva sa k nim potrebná hydratácia a výsledkom sú krepovité vlasy.
Nezabúdajte na vlasovú pokožku – základom zdravého a optimálne rýchleho rastu vlasov je stimulácia vlasových folikulov. Pomocou masážnej pomôcky pokožku v oblasti vlasov dostatočne prekrvíte a zaktivujete krvné cievy, nervy a bunky produkujúce kolagén či elastín. Okrem pravidelnej masáže doprajte vlasom aj pokožke hlavy olej alebo sérum, ideálne večer pred tým, ako si naplánujete umývanie vlasov.
Vymeňte obliečky za hodvábne a chráňte vlasy aj počas spánku – nielen uterák, ale aj posteľné prádlo, môžu výrazne ovplyvniť kvalitu vašich vlasov. Počas spánku niekoľkokrát meníme polohu. Vlasy tak prichádzajú do kontaktu s drsnejšou tkaninou obliečky vankúša, prípadne plachty. Riešením, ako predchádzať krepovitosti, sú hladké hodvábne a saténové obliečky a čiapky, ktoré sú k povrchu vlasového vlákna šetrné a nenarúšajú ho.
Keratínová kúra – profesionálne keratínové kúry môžu výrazne zlepšiť vzhľad a štruktúru vlasov tým, že doplnia proteíny.
Tak čo, ktorý z tipov vás najviac oslovil a zaradíte ho do vašej starostlivosti o vlasy? Ak by ste potrebovali poradiť v starostlivosti o vlasy pre ich krásu a zdravie, neváhajte sa na nás obrátiť v kaderníctve Bebe Hair.