Skip to main content
Vlasy

7 tipov pre správnu starostlivosť o vlasy počas leta

Správna starostlivosť o vlasy počas leta | Bebe Hair

Aby boli naše vlasy silné a zdravé, vyžadujú si našu starostlivosť počas celého roka. Leto má však svoje špecifiká, ktoré môžu na vlasy vplývať negatívne. Určite ste si všimli, že vlasy v tomto ročnom období akoby strácali vitalitu, sú vysušené, oslabené, vyblednuté, často sa štiepia a lámu… Slnečné lúče na nás majú pozitívne aj negatívne účinky.

Slnko je pre náš organizmus prirodzeným zdrojom potrebného vitamínu D, dobíja nás pozitívnou energiou, znižuje stres a posilňuje náš imunitný systém. Hoci my si užívame teplé letné počasie plnými dúškami, naše vlasy sú zaťažované a trpia. Akú starostlivosť vyžadujú a ako ich môžeme ochrániť? Aké kozmetické produkty nám pri tom pomôžu? Spísali sme pre vás niekoľko rád, keďže vaša hriva potrebuje rozmaznávať 😊

TIP NO. 1 Nefarbite

Dobre, vieme, že to nie je úplne ľahké. Ale skúste sa farbeniu vyhnúť aspoň pred dovolenkou. Prečo? Pretože vplyvom slanej vody a slnka farba stráca všetku žiaru. V kaderníckom salóne si nechajte pred dovolenkou radšej len zastrihnúť končeky, čo vlasom v lete iba prospeje. Vyberajte si starostlivosť pre farbené vlasy namáhané slnkom.

TIP NO. 2 Nepreháňajte to s umývaním

Každodenné umývanie vlasov sa neodporúča z dôvodu úbytku nevyhnutných olejov, ktoré im prospievajú. Doprajte im letné prázdniny a presedlajte na suché šampóny. Vlasom dodajú objem, príjemnú vôňu a navyše budú vyzerať ako čerstvo umyté. Vo chvíli, keď už umývanie nemožno odkladať, siahnite po šampónoch, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre potreby vlasov namáhaných slnkom, ako je napríklad šampónový kúpeľ od Kérastase rada Soleil.

Správna starostlivosť o vlasy počas leta s Kérastase Soleil | Bebe Hair

TIP NO. 3 Nie je maska ako maska

Maska na vlasy je perfektná letná láska. Nanášajte ju do dĺžok a končekov vlasov, a to po alebo aj pred umytím. Raz za týždeň si môžete dopriať aj hĺbkovú starostlivosť, ktorú nechajte pôsobiť cez noc. V takom prípade si však vlasy zabaľte najlepšie do uteráka alebo inej pokrývky hlavy. Medzi TOP letné masky s UV filtrami patrí jednoznačne aj regeneračná maska značky Kérastase z letnej rady Soleil.

TIP NO. 4 Dolu s teplotou

V lete je už dostatočne teplo na to, aby ste ním vaše vlasy museli trápiť ešte viac. Skúste preto vynechať fény, žehličky na vlasykulmy. Prirodzené teplo ich predsa len vysuší lepšie a zdravšie. Zvoľte bezoplachovú starostlivosť, ktorá kučery uhladí a pomôže im uschnúť do krásy. Choďte na to s regeneračnou a posilňujúcou kúrou 2 v 1, ďalším skvelým letným kúskom, ktorý chráni, a pritom obnovuje vlasové vlákna z rady Soleil.

TIP NO. 5 Ochrana zhora

Najrôznejšie klobúky, šiltovky a šatky sú teraz trendy, čo je ďalší dôvod, prečo si ich vziať so sebou, ak vás čaká celý deň na slnku. V prvom rade však chránia citlivú pokožku hlavy a navyše sa vďaka nim vyhnete aj nepríjemnému úpalu. Zdravie vlasov si rýchlo a jednoducho poistíte aj ochrannými sprejmi, ktoré vám v kufri nezaberú takmer žiadne miesto. Skúste napríklad dvojfázovú olejovú hmlu – multiochranný sprej od Kérastase rada Soleil obohatený o oleje, ktorý sa aplikuje do suchých alebo uterákom vysušených vlasov.

Krásne a zdravé vlasy cez leto | Bebe Hair

TIP NO. 6 Hydratácia

Nezabúdajme, že na hydratáciu vlasov má mimoriadne dôležitý vplyv celková hydratácia organizmu. Práve v letných horúčavách je dôležité pitný režim zintenzívniť tak, aby sme predišli nepríjemným príznakom, ktoré so sebou nedostatočný príjem tekutín prináša.  Najvhodnejšie je pitie čistej vody, nesladených minerálnych vôd a nesladeného čaju.

TIP NO. 7 Styling obmedzte počas leta na nevyhnutné minimum

V lete ide predovšetkým o zábavu a každá snaha o styling býva zmarená. Okrem toho nie je žiadnym tajomstvom, že styling pomaly vlasy ničí. Doprajte vlasom v lete oddych. Obmedzte:

  • žehlenie
  • fénovanie
  • natáčanie
  • používanie stylingových produktov

Módnym trendom vládne posledné roky prirodzenosť a leto je ideálnym obdobím, kedy môžete vlasom dopriať skutočný oddych. Okrem toho to neznamená, že sa musíte celkového stylingu vzdať. Zamerajte sa naň z úplne nového uhla. Spojte styling s ochranou vlasov. Zabaľte ich do šatky alebo na ne nasaďte klobúk. V oboch prípadoch získate perfektne uvoľnený styling a zároveň pozdvihnete svoj letný look na novú úroveň i ochránite vlasy pred UV lúčmi, ktoré sú jedným z hlavných faktorov poškodzujúcich vlasy v lete. V tomto smere máme pre vás ešte jednu radu. Ak si vyberáte klobúk (alebo šatku), dajte prednosť modelom, ktoré sú vytvorené z jemných materiálov a nebudú poškodzovať vlasové vlákno.

V tomto období je veľmi dôležité používať vhodné kozmetické prípravky, ktoré vlásky ošetria, vyživia a poskytnú im dostatočnú ochranu. Špeciálna starostlivosť s UV ochranným faktorom chráni pred poškodením, pričom platí – čím vyšší SPF, tým vyššia ochrana. Dnes už máme na trhu širokú ponuku kozmetických výrobkov, ktoré dokážu pred slnečnými lúčmi ochrániť aj vlasy aj vlasovú pokožku.

Naším favoritom je letná rada Soleil od značky Kérastase, ktorá bola vyvinutá špeciálne na vlasy namáhané slnkom, teplom a slanou vodou na dovolenke. Nová rada obsahuje šampónový kúpeľ pre namáhané vlasy, ktorý obsahuje kokosovú vodu a odstraňuje zvyšky chlóru, soli a piesku.

Krásne a zdravé vlasy cez leto s Kérastase Soleil | Bebe Hair

Ďalším nevyhnutným krokom je hĺbková regeneračná maska, ktorá dodá vlasom hydratáciu po intenzívnom pobyte na slnku. Uhladzuje vlasové vlákno a jej trblietavá textúra prináša okamžitý chladivý efekt s kvetinovou vôňou jasmínových tónov.

Rozhodne nezabúdajte aj na posledný krok vašej letnej vlasovej rutiny, a to dodať vlasom 24 hodinovú ochranu pred slnkom a dehydratáciou. Na výber máte z dvoch možností, napríklad aj pomocou Soleil bezoplachovým krémom s vitamínom E, ktorý zabraňuje vysúšaniu a krepateniu vlasov až po dobu 24 hodín. Vďaka jeho ultra ľahkej štruktúre sa dá používať opakovane aj na suché vlasy. Druhou možnosťou je bezoplachová ľahká olejová hmla, ktorá je multi ochranným sprejom obohateným o babassu olej.

Tipy pre krásne a zdravé vlasy cez leto | Bebe Hair

Tieto jednoduché tipy vám pomôžu udržať vlasy zdravé a krásne počas celej letnej sezóny. Zaraďte ich do svojej starostlivosti o vlasy a uvidíte, aký rozdiel to spraví pre zdravie vlasov. Teraz môžete bezstarostne vstúpiť do leta a vychutnávať si slnečné dni so svojimi zdravými a krásnymi vlasmi. 😊