Skip to main content

Pedikérska starostlivosť nemá len estetickú a kozmetickú funkciu, ale hlavne preventívnu. Veď nohy nás nosia celý život, a preto si zaslúžia osobitú pozornosť.

Vďaka pravidelnej profesionálnej starostlivosti budú vaše nohy vyzerať skvele a zároveň predídete rôznym chorobám a zmenám na chodidlách.

O svoje nohy sa môžete postarať aj v domácom prostredí za pomoci peelingu, zábalov a rôznych krémov – to je kozmetická časť. Ak ale riešite zdravotný problém, je vhodné ísť k profesionálom. Treba mať na mysli, že pedikúra nenahrádza lekársku starostlivosť v prípadoch, keď je potrebná. To vám vieme tiež určiť a ustriehnuť pri pravidelnej starostlivosti.

Pedikúra zahŕňa prezretie chodidiel, vyčistenie nechtového lôžka, zabrúsenie nechtov a stvrdnutej kože, ošetrenie kurieho oka a zarastených nechtov. Samozrejme, v profesionálnych salónoch sa do pedikúry zahŕňajú aj rôzne masáže a iné takzvané wellness procedúry.

Nakoniec nasleduje estetická časť, ktorej súčasťou je nanášanie farby vo forme laku, gél laku alebo regeneračnej kúry nechtov.

Vo všeobecnosti poznáme dva druhy pedikúry

Výhody suchej pedikúry sú hlavne v tom, že nemôže prísť k žiadnemu poraneniu. Používa sa vysokootáčkový prístroj s nastaviteľným frézami, a preto sa odporúča najmä diabetikom a ľuďom s poruchou zrážanlivosti krvi.

Mokrá pedikúra obsahuje voňavý a zmäkčujúci kúpeľ nôh. Využíva skalpel a škrabku na odstránenie stvrdnutej kože. Nechty vám potom zabrúsia do požadovaného tvaru.

U nás v Bebe Hair sa vykonáva mokrá pedikúra.

Postaráme sa o vaše nožičky najlepšie, ako vieme pri použití kvalitnej kozmetiky. Pracujeme výlučne s kozmetikou a produktami ORLY. Na výber je aj veľké množstvo farebných odtieňov lakov alebo gél lakov.

Lak na nechty pozná asi každá žena, ako aj jeho nanášanie, schnutie a odlakovanie. Je vhodný aj na doma a nalakovať si ním nechty zvládne každá jedna.

Gél lak je profesionálnejší, trvácnejší a odolnejší, ale aj komplikovanejší na nanášanie. Vytvrdzuje sa v LED lampe, a preto vydrží krásne lesklý a nepoškodený takmer 6 týždňov. Odstránenie je potrebné vykonať v salóne.

K našej pedikúre máte na výber aj rôzne doplňujúce služby ako reflexná masáž chodidiel, hydratačný zábal či vybielenie zažltnutých nechtov

Ak sa staráme o vlasy, ruky, tvár, telo, prečo nie o nohy? Veď len si spomeňme, koľko krokov denne spravíme. Koľko rôznych typov topánok nosíme. Ak sa o nôžky dobre postaráme, určite nám to vrátia.

Starajme sa o celé naše telo.

Vaša pedikérka Veronika